روز جهانی دعا

کمیته عالی برادری بشری واتیکان با انتشار بیانیه ای از همه ایمانداران و رهبران مذهبی در سراسر جهان خواست تا برای نجات جهان از پاندمی کرونا دعا کنند.

«محبت نیوز»- کمیته عالی برادری بشری واتیکان خواستار تعیین یک روز جهانی برای دعای دسته جمعی به منظور پایان دادن به بحران کرونا در جهان شد.

کمیته عالی برادری بشری واتیکان با انتشار بیانیه ای از همه ایمانداران و رهبران مذهبی در سراسر جهان خواست تا روز ۱۴ مه (پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت) را به روزه و دعا دسته جمعی برای نجات جهان از پاندمی کرونا اختصاص دهند.

این کمیته توجه ها را به سوی خطر بزرگ کوید-۱۹ که زندگی میلیون ها انسان در سراسر جهان را تهدید می کند معطوف کرد و افزود:

“در حالی که بر نقش دارو و تحقیقات علمی برای مقابله را پاندمی کرونا تاکید داریم اما نباید درخواست از خداوند در این زمینه را نیز نادیده بگیریم.”

در این بیانیه که به زبانهای انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، دری، مالزیایی، فارسی، ترکی، اردو و چینی منتشر شده از همه مردم جهان درخواست شده است تا کارهای نیک انجام دهند، روزه بگیرند، دعا کنند و برای ریشه کن شدن ویروس کرونا در جهان از خدا کمک بخواهند.

در ادامه این بیانیه آمده است:
همه انسان ها از هر دین و مذهبی که هستند باید بر اساس آموزه های دین خود از خدا بخواهند تا بشر را از ویروس کرونا نجات دهد و الهام بخش دانشمندان برای پیدا کردن راه درمان این بیماری باشد.

کانال مطالعات واتیکان
Telegram.me/vatican_news

.

نوشته های مرتبط